Aktywne znaki w technologii LED

Jako źródło światła stałego lub błyskowego wykorzystujemy diody LED V-generacji. Konstrukcja oraz zastosowane technologie bezpośrednio przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Wykonujemy oznakowanie aktywne w technologii LED, dla każdej grupy znaków oraz w dowolnej konfiguracji ( animacja, światło stałe, wersja migająca ) oraz stosownie do potrzeb i oczekiwań Klienta.

Diody LED zainstalowane w modułowych elementach są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo diody ukryte są pod powłoką chroniącą przed piaskiem i kamieniami. Kolor diod, system pulsacji lub  animacji dostosowany jest do zamówienia.

Znaki, np. D6 mogą być wyposażone w detektory ruchu które inicjują podświetlenie przy zbliżeniu się pieszego do przejścia.  Można go również wykorzystać w naszym systemie aktywnego przejścia dla pieszych WALK-SAFE jako dopełnienie całości.

Każdy ze znaków zasilany jest prądem stałym 12V lub z paneli słonecznych jako autonomiczne źródło zasilania. Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania systemu nie tylko ogranicza koszty utrzymania urządzeń do zera, ale także przyczynia się do ochrony środowiska.

Urządzenia są bardzo łatwe w montażu i konfiguracji, a dzięki diodom LED najnowszej klasy światło jest wyjątkowo intensywne.

Standardowy znak A12b ( na zdjęciu w wersji de )
Zasilanie: 12VDC lub solarne
Wersja świecenia: Stałe lub migające
Wykonanie: Profil Aluminiowy
Pobór: 6 watt

Korzyści:

-Skuteczne doświetlenie przejść dla pieszych na wyjątkowo niebezpiecznych odcinkach dróg lub tam, gdzie nie zastosowano żadnego innego oświetlenia.

-Automatyczne wykrywanie pieszego zbliżającego się do przejścia. System sam uruchamia oświetlenie gdy pieszy zbliża się do przejścia i gasi po opuszczeniu przejścia przez pieszego oszczędzając tym samym energię.

-Bardzo wydajne akumulatory połączone z nowoczesnymi ogniwami słonecznymi, które działają bezawaryjnie przez wiele lat.

-Solarne zasilanie jest niezwykle przyjazne środowisku, a przy tym tanie w utrzymaniu. Dodatkowo system pozwala oszczędzić na kosztach podciągnięcia stałego źródła zasilania elektrycznego.

-Możliwość połączenia urządzeń z już zainstalowanym system sterowania sygnalizacją świetlną na przejściach dla pieszych.

Możliwość podłączenia z powyższymi urządzeniami 

 

Bezprzewodowa komunikacja

Możemy zaproponować bezprzewodowe lub przewodowe urządzenia PEO aktywne komunikujące się ze sobą oraz z główną lampą LED znajduującą się pod znakiem. System uruchamia się tylko przed wkroczeniem pieszego na przejście.